Соціалізуючий вплив акціонізму

мистецько-політичний синтез в проекції моделювання політичної поведінки

  • Н. М. Хома Львівський національний університет імені Івана Франка
Ключові слова: політична поведінка, доба постмодерну, гепенінг, перфоманс, інсталяція

Анотація

Аналізується модернізація ролевої поведінки, новітні зразки політичної поведінки у постмодерній реальності за умов інформаційно-комунікаційної революції. Наголошується, що в добу постмодерну актуалізується участь і самовираження особи через креативні форми масової участі. Доводиться дослідницька гіпотеза про те, що в епоху постмодерну через візуалізацію з елементами гри досягається максимальна ефективність політичної дії. Доводиться, що ефективна політична дія має бути емоційно забарвленою. Наголошено на конвергенції політики з різними мистецькими формами. Аналізуються три форми візуалізації постмодерної політичної дії: гепенінг, перфоманс та інсталяція.

Біографія автора

Н. М. Хома, Львівський національний університет імені Івана Франка

доктор політичних наук, доцент, доцент кафедри теорії та історії політичної науки 

Посилання

Гончаренко Д. Перформанс-арт як явище культури постмодернізму / Д. Гончаренко // Актуальні проблеми мистецької практики і мистецтвознавчої науки. ― 2013. ― Вип. 5. ― С. 333–337.

Горбатенко В. П. Політичне прогнозування: теорія, методологія, практика. – K. : Генеза, 2006. – 395 с.

Постол А. А. Постмодернізм як сучасна суспільно-політична реальність / А. А. Постол // Гуманітарний вісник Запорізької державної інженерної академії. ― 2010. ― Вип. 42. ― С. 69–79.

Опубліковано
2020-10-20